Design

Náš TEAM grafiků.

Vše se odvíjí od hlavní myšlenky. Máte myšlenku a nevíte jak ji uchopit?

Kde to vlastně všechno začíná? Kam přijdou Vaše data či zadání? A kde se tvoří kreativa?

Náš TEAM se skládá ze tří grafiků, kteří se snaží Vám nejlépe poradit s nejvhodnějším řešením, rodí kreativní koncepty a nasměrují Vás správnou cestou. Každý z nich se snaží co nejvíce vyjít vstříc klientovi, ale zároveň mu poradit a pomoci.

Všeobecně je známo “Co grafik, umělec či kreativec, to individuál” a tak to také platí u nás. Každý se specializuje na jiné odvětví a každý má svůj individuální styl, myšlenky, kreativu a koncept. Právě tato rozdílnost a individualita zaručuje lepší využití při složitějších zadáních, kdy při nakombinování těchto schopností se uskuteční i těžko zvládnutelné realizace.

Spousta lidí žije v bludu. Je důležité si uvědomit, že práce grafika jako taková se neodvíjí pouze od myšlenky a práce na počítači. Obsahem grafikovi práce je především komunikace s klientem a pokud možno, co nejvíce klientovi vycházet vstříc. Najít vhodnou ideu pro koncept, vytvořit ji v počítači a dohlédnout na realizaci. Přičemž grafik musí znát možnosti maloformátového tisku, velkoformátového tisku, ofsetového tisku, oposového stroje nebo i třeba nakódovat webové stránky a veškeré věci připravit správně tak, aby fungovali jak v tiskové podobě, tak i v elektronické. Starostí grafikovi práce je i najít a doporučit vhodný materiál pro zakázku, případně se poradit s výrobním oddělením a najít vhodnou střední cestu.

Občas je to mravenčí práce, ohlídat detaily, vyčistit zaslaná data či nasázet brožuru bez “češtinářských” chyb, ale i přes to všechno je jejich práce baví. Práce grafika nekončí odchodem z práce, věřte že Vaše problémy je trápí i v jejich volném čase, aby se vše vyšlo správně, tak jak má.

„Umělec hledá, jako by hledal diamant. Musí odstranit horninu, rýt, hrabat, odhazovat neřád, kopat, navrstvit nesmírné hromady země, aby nakonec našel miniaturní kousíček čistého krystalického uhlíku. Zato je ten drobeček nejtvrdší, nejskvělejší, nejkrásnější z nerostů. Dá se s ním rýt do čehokoli, do něho ničím.“ — Jean Dutourd

Nejnovější Články:

Nejnovější Články: